úterý 29. května 2012

RychloRizoto

Já vím, já vím....pravé italské rizoto je z kulatozrnné rýže...ale tohle rizoto není ani pravé, a už vůbec ne italské :D Je to jen rychlovka, co si ráda a často dělám k obědu :) Ale tu kulatozrnnou musím taky někdy zkusit .)

Budete potřebovat :
cca 80g rýže
žampiony
cibulku a česnek
trošku mléka
koření nebo bylinky, sůl a pepř


Rýži uvaříte podle návodu ( já mám nejradši tu ve varných sáčcích, ta se mi ještě nepovedla připálit :D ), na trošce oleje nebo másla orestujete cibulku, přidáte nakrájené žampiony a podusíte je. Až je rýže hotová, přidáte ji do pánvičky k žampionům, zalijete troškou mléka ( dávám tak 4 lžíce, ale kdo by to chtěl mít ještě lepší, byla by dobrá i smetana ), přidáte utřený česnek a koření ( používám čubricu a čerstvou bazalku ), promícháte....a oběd je hotový! :)

Máte rádi rýži? Jaký je váš oblíbený recept na rizoto?:)

středa 23. května 2012

Kuskus netradičně na sladko

Na sladký kuskus budete potřebovat : ( na 1 porci )
cca 60-70g kuskusu (použila jsem celozrnný)
malou sklenici mléka 
menší banán
polévkovou lžící medu
čajovou lžičku másla (ale nemusí být)
a podle chuti skořici
Kuskus uvaříte podle návodu, akorát místo vody použijete mléko. Návodů na přípravu kuskusu je několik, záleží na tom, jak vám to vyhovuje. Já to dělám tak, že si dám do kastrůlku (to je hrozné slovo, ale nevím jak to jinak nazvat :D) mléko i s kuskusem, osladím medem a až mléko přejde do varu tak to odstavím pryč ze sporáku, a pod pokličkou nechám odstát pár minut, potom to opět vrátím na sporák a s troškou másla povařím ještě tak minutu nebo dvě, ale je potřeba míchat, aby se kuskus nepřilepil. Potom už stačí jen přidat nakrájený banán nebo jakékoliv ovoce a posypat troškou skořice. 
A moc dobré to je i s nastrouhaným jablkem.

středa 16. května 2012

Kokosový koláč

Pokud máte rádi chuť a vůni kokosu tak jako já, určitě tento rychlý a jednoduchý koláč vyzkoušejte.  Uvnitř je krásně vláčný a voní po kokosu a vanilce :)

pátek 4. května 2012

SPORT

---- v rekonstrukci ---

(budou tu články o sportu a všem okolo cvičení. Až nebudu líná to roztřídit)

úterý 1. května 2012

Flekatá tvarohová buchta

Budete potřebovat :
Na těsto : 3 vejce, hrnek celozrnné mouky, hrnek hladké pšeničné mouky, půl hrnku vanilkového cukru, 2 lžíce holandského kakaa, půl sáčku prášku do pečiva,půl šálku vlažné vody, 4 lžíce oleje.
Na tvaroh : vaničku tvarohu, vejce, dvě lžíce vanilkového cukru, půl sáčku vanilkového pudingu. 
Postup :
1) rozpálíme troubu
2) vymažeme a vysypeme plech 
3) mouky smícháme s práškem do pečiva a kakaem
4) rozdělíme žloutky a bílky - žloutky utřeme s cukrem do hladka
5) utřené žloutky smícháme s moukou a přidáme olej a vodu
6) ušleháme bílky a přidáme je k těstu a dáme na plech
7) smícháme ingredience na tvaroh a vytváříme z něj fleky do hnědého těsta
8) dáme péct asi na 25 minut, 180 stupňů

neděle 29. dubna 2012

Rýžové nudle s kuřecím masem na kari

Miluju těstoviny - na všechny způsoby a mohla bych je jíst pořád, a snad nikdy by se mi nepřejedly. :D Ale když jsem dneska přemýšlela, co si uvařit k obědu ke kuřecímu masu, které jsem si rozmrazila, řekla jsem si, že to chce menší změnu. :D A v obchodě mi do oka padly právě rýžové nudle ( 200g za 23 kč ). A protože jsem si moc pochutnala, podělím se s vámi o lehoučký recept. :)


1) rýžové nudle dáte na půl hodiny do vlažné vody a necháte odstát ( na jednu porci je ideální 50-70g )

2) Poté je vložíte do vroucí vody asi na dvě minuty a necháte povařit. Pak scedíte a propláchnete studenou vodou, aby se neslepily.

3 ) Kuřecí maso na menší kousky připravíte na olivovém oleji s oblíbeným kořením. ( já jsem použila kari, hezky se hodí i k sojové omáčce.)

4) až je maso hotové, přidáte k němu do pánvičky nudle a lžíci sojové omáčky. Promícháte a po chviličce dáte na talíř.
..... a jednoduchý a hlavně dobrý oběd je hotový! :))

pondělí 23. dubna 2012

pondělí 16. dubna 2012

Domácí zapékané musli

- ovesné vločky - 500g
- 4 lžíce medu
- 50g rozpuštěného másla
- a cokoliv, co máte rádi - já jsem přidala sušenou papáju a oříšky

A postup je velice jednoduchý - rozpustíte med a máslo a vše smícháte se zbytkem surovin. Dáte na pekáč s pečícím papírem a pečete na 180 stupňů asi dvacet minut, s občasným promícháním, aby se nespálilo.

středa 11. dubna 2012

Mrkvový koláč

Budete potřebovat :
80-100g cukru
300g celozrnné pšeničné mouky
1 kypřící prášek
špetka soli
lžička skořice
špetka muškátového oříšku
60 ml oleje
3 vejce
lžička nastrouhané citronové kůry
600g nastrouhané mrkve
máslo na vymazání plechu
Na polevu :
Vaničku tvarohu a 2 kostky žervé, plus trochu cukru a skořice navrch
Všechny suroviny na těsto smíchejte a dejte do vymazané formy péct přibližně na 40 minut, 200 stupňů. A po vychladnutí dejte navrch krém z tvarohu.