sobota 2. ledna 2016

Silvestr v Mikulově

Rok 2015 se povedl, a tak si zasloužil i hezké rozloučení. A rok 2016 se taky povede (#somrozhodla), takže bylo potřeba hezké přivítání.
Vánoce hodně prožívám, jsem dost "vánoční člověk", ale Silvestr oproti tomu až tak moc neřeším. Úplně nevyhledávám takový to organizovaný opíjení se, když někam jedete už s tím, že vám bude 1. ledna neskutečně zle. To samozřejmě neznamená, že bych byla abstinent a nikdy si nějakou tu tekutou radost nedala - Naopak, třeba předvánoční svařáky a punče mám moc ráda. A stejně tak veledůležité debaty nad skleničkami vínka a nebo nejrůznější koktejly v baru, kam jdeme s kamarádkama v šatičkách jako princezny a během večera náš vybraný slovník, make-up i chování výrazně upadá. Jo, to mám moc ráda. Jednou za čas.....dlouhý čas
Na žádnou "chlastací chatu" ani velkou párty s nuceným veselím jsem letos jít nechtěla, a tak jsme se s přítelem domluvili, že zůstaneme v klidu doma (aneb jak poznáte, že stárnete:D) , dáme si vínko,  sýry a další dobroty, o půlnoci si připijeme Bohemkou, koukneme z balkonu na rachejtle, zapálíme prskavku, a konec.....a 1. ledna hezky začít dobrou snídaní, s čistou hlavou a dobrou náladou.
Na poslední chvíli jsem si to ale rozmyslela, a i když Silvestr nějak extra neprožívám, chtěla jsem, aby to bylo zajímavější, než být jen doma. A když jsem přemýšlela, kam by se dalo jet na výlet (z těch reálnějších možností, připíjet si o půlnoci s výhledem na Eiffelovku nebo vítat nový rok v teple v Dubai by mě taky neurazilo, ale...:D), jako první mě hned napadl Mikulov - jedno z nejoblíbenějších měst, u krásné Pálavy, s jistotou nejlepšího vínka, od Brna nedaleko....a je jedno, že jsme tam byli už petstotisíckrát. V zimě ještě ne! (a to jsem ještě ani netušila, že uvidím Mikulov poprvé i ve sněhu)
Poslední snídaně roku, aneb 8:35 a nezvykle hezký vlak (čekali jsme ten ve stylu "Back to the 80´s" s nechutnýma hnědýma sedačkama, u kterých si nechcete ani představit, co všechno zažily), největší kafe co se dalo na nádraží koupit a tradiční výletní snídaně, ze které by výživoví poradci nadšením neskákali. Ale já jo!
Ten den se ochladilo snad o 10 stupňů (#sommeterolog)
Neskutečná kosa, ledový vítr a pocity, které jsem tuhle zimu-nezimu ještě nezažila. Pocity, že pokud si okamžitě nezahřeju zmrzlý prsty o šálek horké kávy nebo čaje, tak mi upadnou!

A tak jsme ty zmrzlé prsty samozřejmě o ten šálek kávy hned museli zahřát.
První zastávka po krátké mini procházce byla v Dobrém ročníku, podniku, kam jsme vždycky mířili večer za vínem a já jsem tam poprvé ochutnala tu nejsladší Pálavu v životě.
A Mikulov přes velké okno hezky z tepla vypadal ještě líp!
V Cafe Bárta, o kterém jsem četla u Klárky měli bohužel zavřeno, ale pro ty domácí dobroty z duhy a jednorožců se rozhodně vrátím!
Bistru KUK, na které jsem pěla ódy minule, ale naštěstí otevřeno měli - a to i 1.ledna, takže jsme tam byli dvakrát. A klidně bych šla znovu. Moc hezký interiér, a hlavně nejlepší plněné ciabatty! 

Za tuhle pěnu na cappucinu by coffee nazis asi otevírali koncentrační tábory, ale tak co....bylo prvního ledna ráno, a v tak milém prostředí a navíc s nejlepším domácím čokoládovým bonbonem se odpouští všechno.
Výhled ze Svatého kopečku jsme si nemohli odpustit ani tentokrát, a ačkoliv to podle mého výrazu tak nevypadá (byla jsem zmrzlá, ne nasraná, opravdu!:D), byla jsem šťastná, že můžu být poslední den v roce zrovna na tak krásném místě.
Prskavky. Radost pro děti.....a pro Markétu, které bude v roce 2016 už 25 let! (proboha, když to vidím takhle černý na bílým, tak mě to snad i děsí!)
Večer jsme si zašli na jídlo do restaurace Sojka&spol., která si za milou obsluhu, hezké prostředí, výborné rissotto s hříbky a burger zaslouží jedničku s hvězdičkou. I fotku by si zasloužila...ale bylo to moc dobrý na to, abych se na to nevrhla hned jak hladovej pes.
A čekání na půlnoc jsme si krátili tím nejlepším způsobem, ve Vinotéce Volařík, kde jsme už strávili pár letních večerů.
Výběr vín z Vinařství Volařík je obrovský, a není náhoda, že mají celou řadu ocenění ze všech možných vinařských soutěží. Jakmile je ale někde Pálava nebo Tramín, zbytek vinného lístku mě nezajímá.
A tady měli Pálavu rovnou v 6 verzích! To bych nebyla já, abych neochutnala všechny (omlouvá mě jen to, že jsem to pojala jako košt po deci :D)! A všechny byly tak dobrý, že jsem pokaždé musela prohlašovat, že to určitě vypěstovali přímo pro mě, na míru. Hlavně na vzorek číslo dvě budu s láskou vzpomínat ještě dlouho.
Můj muž to naštěstí zachránil a objednával si různá vína, ale i tak jsme tam beztak byli "za Pražáky".
Po 11. hodině jsme se přesunuli na náměstí, kde byl Silvestrovský program ve vyhřívaném stanu a jeden stánek s punčem a svařákem, o který byl nečekaně mnohem větší zájem, než o kapelu, u které mi vždycky trvalo minimálně půl písničky, než jsem poznala, že to má být U2, Madonna nebo Bon Jovi.
Ráno jsem měla hned po probuzení 3x obrovskou radost.
1) Je 1. ledna a mně není VŮBEC špatně!
2) Sníh! Konečně! A ještě k tomu poprvé uvidím sníh i v Mikulově!
3) Hotelová snídaně! (nechápu, že jsem to nedala hned jako první bod.) A mají vánočku! 
Málem bych zapomněla na naše čepičky! Předpokládám, že určený pro 4letý oslavence na narozeninovou kinder párty, kde se podává Krtkův dort a malinová limonáda jako zlatý hřeb večera...
A Lukáš se na fotce tváří, jako že nic, ale ve skutečnosti to koupil on!
A teď už nezbývá nic jiného, než vám popřát ten nejšťastnější nový rok 2016!
Ať se vám splní všechno co si přejete, jste zdraví, šťastní a spokojení. A MOC děkuju za to, že jste tu se mnou byli celý rok, četli všechny ty moje moudra, psali milé komentáře, dávali lajčíky na facebooku a Instagramu a......prostě děkuju! 

24 komentářů:

 1. Wow, tak to je paráda! Mikulov a jižní Moravu obecně miluju :). Takže Silvestr tak trochu závidím, ač si na něj taky nepotrpím.
  Všechno nejlepší do nového roku!
  http://www.fashionmad.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný Silvestr :) My jej taky trábili na jihu, ale u babičky v klidu domova a po 11 už jsem tam pospávala. Hold na párty párty taky nejsem :D

  Přeji vše nej do nového roku. Snad si spolu brzy zase pořádně zamakáme :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Moni!
   a už aby to bylo - koblížky i crossfit! :D

   Vymazat
 3. Nádherný článek... ještě by mne zajímalo, kde se na poslední chvíli dalo sehnat ubytování, případně zda nebyla vysoká přirážka /za Silvestr/:)... Hned jak jsi na FB napsala, že jedete do třetího nejoblíbenějšího města, napadl mne Mikulov. Muselo to být krásné, přivítat nový rok zrovna tady:). Přeji taky jen to nejlepší v novém roce, spoustu báječných cest, a málo povinností:) A budu se těšit na ten vánoční článek, popř. co ježíšek nakonec nadělil:) Krásný leden! Suzan

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jo, v Mikulově jsem taky byla jen v létě... v životě by mě snad ani nenapadlo tam jet v zimě! Ale jak se tak koukám, je to tam krásné za každého počasí! :)
  Jde vidět, že jste si to pěkně užili! :) Taky ti přeji všechno krásné do nového roku a na Tvá moudra a článečky se moc těším, strašně ráda je čtu!!! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Silvestr podle mého gusta, taky to organizovaný veselí moc nemusím. My zase děkujeme za ty super články. A do nového roku samozřejmě všechno nejlepší a spoustu skvělých zážitků, o kterých si tady budeme zase moct přečíst :)

  OdpovědětVymazat
 6. jako vždycky skvělej článek :) Jen počkej, až uvidíš 30 napsaný černý na bílým :D :D
  happy new year

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju!
   Haha už od 18 mi připadá, že jsem děsně "stará", počítám s tím! :DD

   Vymazat
 7. Markét krásný článek a děkuji za zmínku, jen mě tedy mrzí, že měli zavřeno :( A jet do Mikulova na Silvestr je skvělý nápad! Taky možná příští rok vyrazím z Prahy :) Jinak nemáš komu zač děkovat, určitě se i ostatní, stejně
  jako já, těší na ta tvoje moudra :) Tak hodně zdaru :)

  OdpovědětVymazat
 8. Taky musíme takovej trip na Silvestra vymyslet!
  Všechny kavárničky a tyhle podniku si zapisuju, až budeme v Mikulově tak ať vím kam zajít ��
  Taky ti přeji všechno nejlepší do Nového Roku a hlavně hodně zdraví, lásky(a jídla)��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě je navštiv, nebudeš litovat!! :)
   A moc děkuju:)

   Vymazat
 9. Hezký článek...neboj, mě je 26 a taky z toho mírně omdlívám :D Muselo to být super. Většinou tyhle neplánované akce mají prostě své kouzlo. Já tento rok Silvestra slavila (taky neplánovaně) s mými rodiči a přítelem. Hráli jsme Párty Alias do půl čtvrté ráno a byla to akce jako nikdy :)))). Takže určitě všem doporučuji (pro příště)!
  FitBlanka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju:)
   Tu hru vůbec neznám, najdu si to:)

   Vymazat
 10. My zůstali u té volby, kterou jste měli jako první :-). Co taky s mužem, co má pásový opar, zobe prášky a je mu blbě. Takže pár deci vína a k nim buď chlebíčky v případě mého muže, který je na klasiku, nebo v mém případě mírně rozmařila jednohubky s kaviárem (pravým - z Ruska dovezeným aneb vzpomínka na dovolenou na Sibiři). Takže skoro trochu závidím, taky bych někam vyrazila - už proto, že nám nevyšla oslava výročí (n, neptej se kolikátého ;-) na začátku prosince.
  Ba ne - přeju ti, že jste si to užili a článek jsem přečetla s chutí :-). A přeju, ať je ten začínající rok pohodový se spoustou malých radostí, protože hlavně ty tvoří tu pohodu...

  OdpovědětVymazat
 11. Pises jako po masle. Stale me tvuj styl psani i humoru neprestava bavit. Takze preji stejnou ne-li vetsi chut do psani i v novem roce! :))

  OdpovědětVymazat
 12. Mikulov! ♥ Sněhový Mikulov! ♥ Ta "zmrzlá" fotka na Svatém kopečku mě dostává, vlastně je to asi taky jedno z těch míst, na které bych se chtěla podívat naposled v roce. A ještě samotná pálava! (Ale ta zima tam už mě láká míň... :D)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zima byla velká, ale i tak to stálo za to! :)

   Vymazat
 13. Tak to jste měli super skvělej Silvestr! Pálavu naprosto miluju! My byli s přítelem a partou lidí ve Špindlu, ale pila jsem jen trochu vína, takže jsem druhej den byla taky úplně oukej :D Přeji ten nejšťastnější rok 2016!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vínko je kámoš! :D
   Tobě taky Kristy, a díky moc!! :)

   Vymazat
 14. Já oslavila s partou Silvestr v Alpách ve vší počestnosti :) V 1 jsme šli spát a na Nový rok si pak s klidnou hlavou i žaludkem užívali poloprázdné sjezdovky :) Do nového roku přeji spoustu vydařených článků a príma zážitků.

  OdpovědětVymazat